Malka
Dažādie malkas izmantošanas veidi
Mūsu uzņēmums specializējas automātiski kaltētās malkas eksportā, kas ražota no cietkoksnes, piemēram, bērza, ozola un oša. Lielākā daļa mūsu koksnes nāk no mežiem, kas pieder mums un ko mēs arī apsaimniekojam, mēs esam lietas kursā par koksnes izcelsmi un kvalitāti, un tas ļauj mums uzturēt nemainīgi augstu kvalitāti mūsu malkas izstrādājumiem. Visa mūsu malka ir kaltēta īpašā krāsnī un tas nodrošina mazāk nekā 20% mitruma pagalēs, padarot to energoefektīvāku, vienlaikus palielinot arī degšanas laiku.
Parasti malku un baļķus izmanto apkurei, kā arī atklātai liesmai un ēdiena gatavošanai, un tā ir piemērota izmantošanai malkas krāsnīs, dūmvados, ugunskuros, modernajos ugunskuros un ar malku kurināmajās picu krāsnīs, kas mūsdienās kļūst aizvien populārākas. Kokmateriālu eksportā parādās arī diezgan daudz radošu pielietojumu, kur cilvēki kreatīvi izveido dažādus gan praktiska veida, gan estētiskus ražojumus. Piemēram, pieprasītas ir apaļas koka šķēles – no tām var izveidot gaumīgu koka paliktņu komplektu vai svečturus, kā arī cita veida dekoratīvus pielietojumus.
Malka, tāpat kā pārējais koksnes kurināmais, ir videi draudzīgāka nekā dabasgāze vai fosilā degviela, radot mazāk dūmu un izmešu. Jūs varat izlemt starp dažādiem malkas veidiem, kā arī izvēlēties dažāda garuma vai izmēra malkas pagales.
- Malka kastēs
Mēs piedāvājam malku kastēs, kuras ir ērti uzglabāt. Mūsu uzņēmums specializējas automātiski žāvētu malkas apaļkoku eksportā, kas ražots no cietkoksnes, piemēram, bērza, ozola un oša. Lielākā daļa mūsu koksnes nāk no mežu zemēm, kuras pieder mums un kuras mēs pārvaldām, mēs zinām, no kurienes koksne nāk, kādas kvalitātes tā ir, un tas ļauj uzturēt nemainīgu un augstu kvalitāti mūsu malkas apaļkokiem.
- Malka tīklos
Piedāvājam arī augstas kvalitātes malku tīklos. Visa mūsu malka ir žāvēta krāsnī un taij ir mazāk nekā 20% mitruma, padarot to energoefektīvāku, vienlaikus palielinot arī degšanas laiku.
Labākie koksnes kurināmā veidi
Savā malkas krāsnī jūs varat izmantot plašu koksnes klāstu, tomēr, pirms izvēlaties veidu, apsveriet, kādas ir jūsu apkures vajadzības un kādu atbilstību un iespējas jūsu krāsns var piedāvāt. Vai malkas krāsns ir būtisks avots apkures vajadzībām vai arī jūsu mājas komfortam? Tas var ietekmēt to, kurš malkas tips būs ideāls jūsu vajadzībām.
Parasti pircēji izvēlas vienu vai dažus no šiem visizplatītākajiem malkas veidiem – bērzu, ozolu, osi, dižskābardi, apsi, priedi, egli utt. Katrai malkai ir savas unikālās īpašības, vai nu tas ir koksnes blīvums, vai arī malkas pagaļu vizuālais izskats, vai arī īpaša smarža, kas aromatizē visu telpu, kad tiek kurināta ugunī. Mūsu uzņēmums nodarbojas ar augstākās kvalitātes bērza, ozola un oša kurināmā un pagaļu eksportu, tie visi ir cietkoksnes materiāli, un cietkoskne ir viens no labākajiem koksnes veidiem koka kurināšanā. Vairāk vai mazāk, ja malka ir noturīga tās kvalitātē, tā ražos aptuveni tādu pašu siltuma daudzumu neatkarīgi no tā, kuru malkas veidu izmantojat. Šīs atšķirības sāk parādīties tad, kad malku izmanto lielākos apjomos, piemēram, kurina visu sezonu.
Smagākie koksnes veidi, piemēram, dižskābarža cietkoksne, degs ilgāk, un jums krāsns būs jāpapildina retāk, savukārt, vieglākie koksnes veidi ātrāk uzliesmo, taču šī malka tiks izlietota ātrāk, tāpēc jāņem vērā koksnes veidu atšķirības, jo tās arī ietekmē cenas.
Galu galā, tas ir jūsu lēmums, kādu kokmateriālu vēlaties izmantot, tomēr pārliecinieties, ka esat izvēlējies malku, kas ir speciāli kaltēta, jo tā sniegs vislabākās priekšrocības – tajā būs mazāks mitruma daudzums, kas savukārt liks malkai labāk iedegties, radīs karstāku liesmu un ilgāk degs.
Ideālais malkas daudzums jūsu vajadzībām
Malkas patēriņš ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, kāda veida kamīnu vai malkas krāsni izmantojat. Lai efektīvi izmantotu malku, jums ir jāiegādājas pareizā tipa koka pagales, kas ir atbilstošas tieši jūsu vajadzībām, tas nozīmē, ka jāizvēlas koka pagales, kuras sniegs vislabāko rezultātu jūsu lietotajā ierīcē. Jums vienmēr ir jādomā par pērkamās malkas kvalitāti – jo augstāka ir koka pagaļu kvalitāte, jo mazāks koksnes daudzums jums ir nepieciešams. Svarīgs ir mitruma saturs malkā, tas noteiks, cik efektīvi jūs malku varat izmantot, kā arī to, cik daudz siltuma faktiski malka jums saražos. Malkas daudzums, kuru jūs patērēsiet, ir atkarīgs no jūsu ikdienas izmantošanas paradumiem, no tā, cik bieži jūs kurināsiet savu malkas krāsni vai kamīnu. Ja jūs malkas krāsni lielākoties izmantosiet vakaros un nedēļas nogalēs, tad jūs apkures sezonā izlietosiet aptuveni 2 kubikmetrus malkas. Intensīvai koksnes kurināšanai, ja jūs, piemēram, ikdienā uz pilnu dienu izmantojat savu malkas krāsni, vienā apkures sezonā jūs izmantosiet apmēram 3 – 4 kubikmetrus kurināmā.
Priekšrocības izmantojot malkas kurināmo
- Pirmkārt, jāņem vērā kurināšanas procesa ietekme uz dabu - cik videi draudzīga ir malkas un pagaļu dedzināšana? Izrādās ka, tas ir videi nekaitīgs process - koks ir atjaunojams resurss, un koksnes pagaļu izmantošana rada zemākas oglekļa emisijas, tātad šis kurināmais nodrošina oglekļa neitralitāti vidē.
- Arī jāņem vērā tas, cik daudz personīgo līdzekļu varat ietaupī? Realitātē malka ir ekonomiskāks kurināmais nekā elektriskais siltums, gāze, vai arī degviela, un tās izmantošana palīdz tērēt mazāk naudas, kā arī - to ir viegli eksportēt, un var ietaupīt enerģijas resursus, kas savukārt palīdz klimata izmaiņu novēršanā.
- Ja jums ir mājoklis, kas ir piemērots efektīvai malkas kurināšanai, jūs varat sasniegt lielāku neatkarību, piemēram, ja pēkšņi pieredzat elektroenerģijas padeves traucējumus - tas jūsu mājokli var padarīt neaizsargātu un aukstu - šajā gadījumā uzticamas malkas apkures sistēmas izmantošana izrādīsies vērtīga un pasargās jūs no neparedzētiem traucējumiem.
- Turklāt malkas kurināšana rada burvīgu un mājīgu atmosfēru - kas var būt labāks pēc nogurdinoša darba dienas, kā atpūsties kopā ar ģimeni pie kamīna, fonā sprakšķošas liesmas, rūpes un nepatikšanas, atstājot aiz durvīm ārā, aukstumā.
FAQ
Cietkoksnes malka ir vislabākā kurināšanai paredzētā koksne, jo tā deg visilgāk.
Nelietojiet tādus kokus kā indīgo efeju, indīgo ozolu, etiķkoku, ciedru, oleandru, Meksikas plūškoku, izskalotus kokus – ir zināms, ka tie izraisa kairinošas reakcijas. Izvairieties arī no tādas koksnes dedzināšanas, kas nav īsta malka, piemēram, mēbeļu gabali vai pulēts, krāsots koks utt.
Jums vajadzētu atturēties no izskalota koka izmantošanas savā kamīnā – tam ir tendence ātri uzliesmot un radīt daudz dūmu, dzirksteles un sodrējus, kā arī tas ir kaitīgs jūsu veselībai un skurstenim. Nededziniet arī Ziemassvētku eglītes un koksni, kas nāk no apdraudētām koku sugām.
Malka var būt pārāk sausa, tā rada vairāk dūmu un to ir grūtāk kontrolēt. Par laimi pastāv elementārs risinājums – vienkārši sajauciet to ar mitrāku malku.
Ciedra koka dūmi var izraisīt kairinājumu un ietekmēt jūsu veselību, kā arī tie nav piemēroti lietošanai kamīnos. To var izmantot iekuram, taču to nedrīkst aizstāt ar kārtīgo malkas kurināmo.
Karstākā kurināmā malka galvenokārt ir oša un bērza malka, dižskābarža koksne un citas sugas.
Ozols un papeles sadeg ļoti lēni, taču papeles deg visilgāk.
Citi Produkti
Saspiestas zāģu skaidas vai koka putekļi ir divi galvenie materiāli, no kuriem parasti izgatavo koksnes granulas. Koksnes granulas satur lignīnu, kas ir sausa koka organiska sastāvdaļa un darbojas kā dabīga līme, kas satur kopā katru granulu.
Mūsu koka briketes ir izgatavotas no sausas, neapstrādātas skujkoku un cietkoksnes skaidas. Šīs koksnes skaidas tiek pakļautas augstam spiedienam, tas padara koksnes briketes blīvākas un mazāk putekļainas.
Izvēlies malku!
Mūsu malka ir vienkārši lietojams koksnes kurināmais, kas ļaus ietaupīt jūsu naudu, kā arī ir oglekļa neitrāla kurināmā veids, kas ir labvēlīgs videi. Tā ir kaltēta īpašā malkas krāsnī, tāpēc tās īpašības ir patiešām efektīvas – tā ir ļoti sausa un degs ar augstāku temperatūru un ilgāk. Ja jūs meklējat augstas kvalitātes malku, sazinieties ar mums jau šodien