jbj-spiner-logo

Kokskaidu granulas

Kokskaidu granulu ražošanas process

Saspiestas zāģu skaidas vai koka putekļi ir divi galvenie materiāli, no kuriem parasti izgatavo koksnes granulas. Koksnes granulas satur lignīnu, kas ir sausa koka organiska sastāvdaļa un darbojas kā dabīga līme, kas satur kopā katru granulu. Lignīns ir viens no bagātīgākajiem atjaunojamā oglekļa avotiem uz Zemes. Kas padara koksnes granulas par tik efektīvu koksnes kurināmā avotu? Koksnes granulām parasti ir ļoti zems mitruma saturs, kas padara tās par labu enerģijas avotu, jo mitruma iztvaikošanai tiek izmantots ļoti mazs enerģijas daudzums.

Koka granulas tiek izgatavotas, pārvēršot koksni putekļos ar īpašu koksnes smalcināšanas mašīnu, tad ar lielu spēku tiek sapresēti un izspiesti caur tam paredzētiem caurumiem, kas piešķir koksnes granulām to unikālo cilindrisko formu. Šis īpatnējais koksnes granulu ražošanas process ļauj organiskajam lignīnam izkust un saistīt koksnes putekļus. SIA JBJ ražo un eksportē koksnes granulas, kuru izmērs ir 6 mm, un tās ir augstākās kvalitātes koksnes kurināmais.

Dažādie kokskaidu granulu pielietojuma veidi

Koka granulas tiek izmantotas vienas telpas apsildīšanai, kā arī centrālajā apkurē un karstā ūdens boileros lielākam īpašumam, atkarībā no tā, kāda veida apkures ierīce tiek izmantota. Ir vairāki apkures ierīču veidi, kurus var izmantot kurināšanā ar koksnes granulām – granulu krāsnis, granulu katli un papildu krāsnis.

Granulu krāsnis, kas zināmas arī kā vienvietīgās krāsnis, parasti tiek novietotas telpā, kur vēlaties izmantot savu apkures avotu, siltums tiek izplatītis tieši telpā. Granulu katli tiek izmantoti centrālajai apkurei, tos var izmantot ne tikai vienas vai divu ģimeņu apjoma mājām, bet arī lielākiem dzīvojamajiem vai biznesa īpašumiem. Papildu krāsnis ir atsevišķa granulu kurtuve, ar ko var papildināt jau esošos eļļas vai koka boilerus, tas nodrošina iespēju izvēlēties vēlamo apkures veidu.

Koksnes granulu nemainīgā lieluma, mitruma un enerģijas īpašību dēļ jūs varat tās izmantot automatizētās granulu krāsnīs un katlos. Automatizētajām granulu krāsnīm un katliem ir automātiski degvielas padeves mehānismi, kas paši iedegs un kontrolēs skābekļa padevi, kad tas būs nepieciešams, šī funkcija padara tos ļoti efektīvus. Granulu krāšņu un katlu efektivitāte parasti ir aptuveni 80 – 90%, un to izmešu apjomi ir zemāki.

Izvēle starp skujkoku un cietkoka granulām

Lielākā daļa granulu krāšņu un katlu ir būvēti tā, lai sadedzinātu gan cietkoksnes (masīvkoka), gan skujkoku granulas. Skujkoku granulām parasti ir lielāka siltuma jauda un zemāks pelnu apjoms. Vissvarīgākais ir granulu kvalitāte, un mēs pārliecināmies, ka mūsu ražotās granulas nāk no zināmiem izcelsmes avotiem, un tiek ražotas atbilstoši visiem nepieciešamajiem standartiem. Izvēloties starp masīvkoku un skujkoku, jums ir jādomā par granulu krāsni vai katlu, kurš atbilstošāk un efektīvāk kurinās jūsu apkures ierīci.

Kokskaidu granulas un to ietekme uz jūsu veselību un vidi

Koka granulu krāsns iekšpusē ir kaste, kurā tiek kontrolēta uguns, tāpēc dūmi tiek samazināti līdz minimumam un mazina kurināšanas smaku jūsu mājā.

Kā iepriekš pieminēts, koksnes granulas rada mazāk pelnu, salīdzinot ar malku, un tas samazina kreozota uzkrāšanos, kas var izraisīt skursteņa problēmas vai pat ugunsgrēkus. Granulu krāsnis un katli cilvēka ķermenim rada mazāku veselības pasliktināšanās risku nekā citas organiskās degvielas kurināmās ierīces. Daudz kas ir atkarīgs no granulu kvalitātes – jo augstāka ir koksnes granulu kvalitāte, jo mazāku ietekmi tā atstās uz jūsu veselību.

Granulu krāsnīm un katliem ir nepieciešams ļoti maz lietotāja ievades, jo vairums no tiem ir automātiski un ietver pašattīrīšanās sistēmas, šī modernā tehnoloģija atstāj mazāku izmešu apjomu. Ja vien granulu padevē ir granulas, šīs krāsnis ir droši lietojamas pat bez uzraudzības, tās nodrošina pietiekamu ārēju siltumu un var tikt novietotas gandrīz jebkur jūsu mājoklī.

Kokskaidu granulu lietošana

Jūsu izmantotais koksnes granulu daudzums ir atkarīgs no vairākiem aspektiem – no tā, cik efektīva ir jūsu kurināmā krāsns vai katls, cik bieži tiks ieslēgta apkure, kā arī no tā, cik daudz siltuma jūs izvēlaties lietot, dedzinot granulas. Viena tonna koksnes granulu saražos aptuveni 4800 kWh siltuma. Parasti viens mājoklis gadā iztērē 2 – 3 tonnas koksnes granulu.

Kokskaidu granulu izmantošanas priekšrocības

BUJ

Koka granulu maiss, kura svars ir 40 mārciņas/18 kg, dos siltumu 24 stundas. Viens koka granulu maiss ir viena siltuma pilna diena.

Koksnes putekļi un zāģskaidas ir divas galvenās sastāvdaļas, kuras izmanto granulu ražošanā, un tās tur kopā lignīns, augstas kvalitātes koksnes granulās nav pievienotas ķīmiskās vielas vai līmes.

Koka granulas var sabojāties tikai tad, ja tās tiek turētas mitrumā, tās paliks pārāk mitras un nelietojamas. Ja koksnes granulas tiek pareizi uzglabātas, tās nesabojāsies.

Koka granulu krāsnis ir rentablas, īpaši, salīdzinot ar elektriskajiem vai eļļas sildīšanas risinājumiem, jūs varat ietaupīt līdz pat 50% no saviem apkures izdevumiem.

Citi Produkti

Mūsu uzņēmums specializējas automātiski kaltētās malkas eksportā, kas ražota no cietkoksnes, piemēram, bērza, ozola un oša. Lielākā daļa mūsu koksnes nāk no mežiem, kas pieder mums un ko mēs arī apsaimniekojam, mēs esam lietas kursā par koksnes izcelsmi un kvalitāti, un tas ļauj mums uzturēt nemainīgi augstu kvalitāti mūsu malkas izstrādājumiem.

Mūsu koka briketes ir izgatavotas no sausas, neapstrādātas skujkoku un cietkoksnes skaidas. Šīs koksnes skaidas tiek pakļautas augstam spiedienam, tas padara koksnes briketes blīvākas un mazāk putekļainas.

Izvēlieties kokskaidu granulas

Mūsu koksnes granulas ir ļoti populārs koksnes kurināmais, tās ilgstoši deg un ir lieliski piemērotas mājas apkures risinājumiem. Tās neradīs oglekļa dioksīdu, tās ir videi draudzīgas. Granulas ir rentablas un energoefektīvas, un tās viegli iederēsies jūsu mājās kā svarīgs apkures risinājums. Ja jūs meklējat augstas kvalitātes koksnes granulas, sazinieties ar mums jau šodien